Prostory bývalého kina Čas mohli Brňané najít ve vnitrobloku mezi Nádražní, Masarykovou a Josefskou ulicí. Dveře kino zavřelo počátkem osmdesátých let, po revoluci sloužilo místo jako pivnice nebo herna. Od té doby ale objekt zel prázdnotou.

Zájemce o prostory se objevil v minulém roce, městu za ně nabídl pět milionů korun.

Odhadní cena však byla o bezmála milion vyšší. Proto se vedení města v uplynulých měsících rozhodlo k dražbě. „V dražbě se objekt prodal za více než devět milionů korun,“ sdělil brněnský radní pro oblast majetku Jiří Oliva.

Doprava na Křenové okolo cyklostezky.
Rekonstrukce Křenové ulice v Brně: podjezd u Svitavy i plán s cyklopruhy

Jak bude nový majitel prostory využívat, dosud není jasné. „Doufám, že pro něj najde po nutné rekonstrukci užití,“ prohlásil radní Oliva.

Prodat bývalé kino se město snažilo již před deseti lety. Do nabídkového řízení se ale tehdy nikdo nepřihlásil. „Těžko se bude hledat investor, který riskne nákladnou rekonstrukci na neviditelném místě,“ poznamenala tenkrát realitní makléřka Petra Horáková.

Řešení špatné dopravní situace v centru Brna? Nejezděte sem autem, nabádá vedení radnice. Některým lidem je ale taková rada pro smích.
Do centra Brna nejezděte autem: Bizarní, něco s tím udělejte, reagují na výzvu

Právě kvůli nutnosti úprav představitelé města prostory kina Čas nepronajímali. „Jednodušší je nabídnout kino k prodeji. Město ho nepotřebuje,“ řekl před lety někdejší náměstek primátora a současný brněnský tajemník Oliver Pospíšil.

Kino ve dvorním traktu zřídil v roce 1914 německý podnikatel Dominik Markus Morgenstern pod názvem Appolo. Jméno Čas dostalo v roce 1947. Promítal se v něm zhruba hodinový program se zajímavostmi ze světa. V červenci roku 1981 jej město zavřelo. Po revoluci v něm vznikla herna.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: V Brně začala stavba evropského unikátu, vychová experty do zdravotnictví

Zdroj: Masarykova univerzita