Jejich přijetí do řad městské policie a přebrání odznaků předcházel tříměsíční náročný kurz zakončený zkouškou. „Z původních sedmi uchazečů to zvládli čtyři, dva z nich mají ještě šanci závěrečné zkoušky zopakovat,“ přiblížil mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem.

Čtveřice nováčků už u strážníků pracuje od začátku tohoto roku a nyní je pouze slavnostně přijali do řad městské policie, další čtyři budou postupně zařazovat do práce.

Opravy přednádraží v Brně skončily. Dopravní omezení zakazuje například i průjezd novou pěší zónou, ne všichni řidiči to ale dodržují.
VIDEO: Hotová oprava přednádraží v Brně. Řidiči ignorují zákazy, začnou kontroly

Brněnská městská policie se dlouhodobě potýká s nedostatkem strážníků. K přilákání nových nedávno představila i vtipnou kampaň Nejsem z cukru.

NÁBOROVÉ SPOTY STRÁŽNÍKŮ:

Zdroj: Městská policie Brno

„Nedostatek zaměstnanců a nízká generační obměna je tím, co v současnosti městskou policii nejvíc trápí. Důvod je ten, že práce u policie je náročná, a to nejenom po fyzické, ale i psychické stránce. Navíc ji lidé nevnímají zcela pozitivně, protože dohlíží na dodržování pravidel a nějakým způsobem je vynucuje,“ uvedl už dřív ředitel brněnských strážníků Luboš Oprchal.