Hlavní dominantu parku na Moravském náměstí v Brně ve středu dopoledne kromě jiných využily i velké počty dětských návštěvníků. „My nejsme z Brna, ale udělali jsme si výlet. Myslím si, že je to tady moc hezké a hlavně funkční i pro děti," zhodnotila matka Kristýna Kovářová.

Možnost ochlazení v kašně krátce před polednem využila i matka Carla Trocel se svým synem. „Líbí se nám tu, protože si můžeme hrát s vodou a je tady i hezký park," sdělila Trocel, podle které je jedinou nevýhodou, že vodní trysky v čase její návštěvy vodu nestříkaly. „Vzala jsem sem syna hlavně kvůli tryskám, ale nakonec je to dobré i bez toho, je z toho takové malé jezírko," zhodnotila Trocel.

Podle starosty městské části Brno-střed Vojtěcha Mencla kašna funguje v různých režimech. „Chvíli má podobu vodního zrcadla, poté funguje jako fontána, poté se zase pomalu vypouští a znovu napouští vodou. To se neustále opakuje od osmi ráno do deseti večer," uvedl Mencl.


Nahrává se anketa ...

Pro lidi, kteří se u fontány chtějí zchladit, platí letos některá nová pravidla. „Týká se to především vstupování do fontány se skleněnými předměty a alkoholem a také vstupu se psy. Je možné, aby majitel přišel se svým psem a nechal ho se třeba napít. Nechceme ale, aby tam zvířata volně pobíhala, protože si tam hrají malé děti," odůvodnil pravidla Mencl. Provozní řád se všemi pravidly je vypsán na tabuli u kašny.

Fontána bude podle mluvčího městské části Brno-střed Michala Šťastného napuštěná do podzimu. „Vypouštět se bude zhruba v říjnu, ale samozřejmě záleží na počasí," sdělil.

VIDĚLI JSTE? Cestou do brněnské školy procházejí děti sladkým vesmírem.

Podchod poblíž brněnské Základní školy Novolíšeňská dostal novvý kabát dle přání dětí. | Video: Deník/Terezie Heinz