Po znovuotevření parku na Moravském náměstí zůstal provizorní plot na místě kvůli správnému růstu všech rostlin, které tam pracovníci při obnově zeleně vysadili. Odstranit jej měli během loňského května a na jeho místo nainstalovat stálé nízké oplocení.Dosud se tak ale nestalo.

Studenti brněnských vysokých škol vztyčili na náměstí Svobody májku. Zahájili tak tradiční studentské oslavy máje.
VIDEO: Májka už zdobí náměstí Svobody. Brněnským studentům začal bujarý majáles

Kdy přijde změna?

„Současné plůtky se v místě nacházejí dočasně. V následujících měsících budou nahrazeny estetičtějším řešením,“ okomentoval další postup mluvčí Brna-středu Michal Šťastný. Ohraničení záhonů tam ale podle něj zůstane i nadále.


Nahrává se anketa ...

Konkrétní podobu nové verze aktuálně zástupci městské části řeší s architekty. Přesný vzhled stálého oplocení proto dosud není známý. Provizorní plůtky se v místě stále nacházejí proto, aby do květinového pásu nechodili lidé nebo psi. Trvalky a další rostliny, které jsou tam vysazené, poté mohou lépe růst.

Lidem se park na Moravském náměstí otevřel po osmiměsíční obnově v listopadu 2022. Kromě odpočinku slouží zmodernizovaný prostor rovněž ke kulturním akcím. „Těší mě, že se v Brně povedlo vytvořit park splňující světové standardy,“ uvedla před časem zahradní architekta Klára Zahradníčková.

VIDĚLI JSTE? Děsivá nehoda v Brně, řidič najel do uskakujícícho muže.

Zdroj: Městská policie Brno