Květen na mostě Otakara Ševčíka v Brně byl ve znamení příprav a zvednutí jedné části mostu nad železniční tratí, a to při noční výluce. „Nejdřív jsme museli namontovat provizorní podepření pod monolitickým polem. Pak přišlo na řadu zvedání nad železniční tratí za noční výluky,“ informovalo na sociální síti Twitter jihomoravské Ředitelství silnic a dálnic, které má stavbu na starosti.

Práce potrvají dva roky, v každém dělníci opraví jednu polovinu. V první etapě, trvající od ledna zhruba rok, zůstane uzavřený jízdní pás ve směru od Židenic na Komárov, včetně přilehlých ramp. Ve směru od Husovického tunelu řidiči nemohou odbočit vpravo ani vlevo na Ostravskou ulici. Opravovaný úsek objedou po značených trasách. „Dokončení opravy plánujeme v roce 2024,“ dodalo ŘSD. Náklady budou 420 milionů korun bez daně.

Prostor pod mostem v ulici Otakara Ševčíka v brněnských Židenicích by mohl najít nové využití. V plánu je vznik sportovišť pro mládež.
Oprava mostu na Otakara Ševčíka: podívejte se, jak se má plocha pod ním proměnit

Most Otakara Ševčíka je jedním z nejdelších v České republice. Přemosťuje čtyřpruhovou směrově rozdělenou silnici I/42, Nezamyslovu ulici, tramvajovou a železniční trať a řadu inženýrských sítí pod mosty.