Babinský bistro, Akvárna, Ramen Brno, kavárna Era nebo třeba Tři ocásci. Na knize restaurace pracují už od jara. Každý z podniků přispěl několika recepty i příběhem. „Vybrali jsme jídla s podzimní tematikou, zvěřinu, švestky,“ poznamenal provozovatel Hotelu a restaurace Velká Klajdovka Pavel Obrovský. Do knihy přispěl recepty na kančí kýtu se šípkovou omáčkou a perníkovým knedlíkem, konfitovaný vepřový bok na cideru s jablky a smažené sušené švestky v těstíčku.

Podle restaurace Die Küche si lidé zase připraví halušky s veganskou brynzou. „Dává se do ní přírodní tofu i domácí smetana ze sójového mléka. Je to skvělá alternativa, pokud někdo nemůže sýry nebo je už třeba vegetarián či vegan. K jídlu je i špek z celeru naloženého do koření,“ řekla za restauraci Pavla Drlíková.

Ilustrační foto.
Cesta je konečně volná. Skončily uzavírky na dálnici kolem Brna

Kuchařku vydal Nadační fond Signatures of Moravia, cílem je podpořit podniky postižené protikoronavirovými opatřeními. „Výtěžek z prodeje půjde rovným dílem mezi zúčastněné restaurace,“ sdělila za nadační fond Barbora Šindelová.

V předprodeji kuchařku lidé objednají na stránkách fondu. „Koupí ji samostatně nebo s balíčkem fair trade surovin. Ty využijí univerzálně, ale i na recepty z knihy,“ dodala Šindelová.