Demolice nádražní budovy v Brně-Králově Poli začala ve druhé polovině května, hotová měla být do 20. června. „Nádražní budova je odstraněná, nyní se ve stanici začíná rekonstruovat druhé nástupiště a část kolejí. Stavbaři také budují nový nádražní podchod a nadjezd,“ sdělila Brněnskému deníku Rovnost mluvčí Správy železnic Nela Eberl Friebová.

V srpnu začnou dělníci pracovat na opravách traťové části kolejí směrem na Kuřim. Nové prostory budou cestujícím sloužit přibližně od konce příštího roku. Dosavadní nádražní budovy vznikly v Králově Poli začátkem padesátých let minulého století.


Nahrává se anketa ...

V době stavby musí lidé na druhém nejfrekventovanějším brněnském nádraží počítat s omezeními. Namísto průchodu přes bývalou nádražní budovu nyní k přístupu na nástupiště využijí provizorní chodník a přechod přes kolejiště. K nákupu jízdenek jim slouží dočasná pokladna umístěná v bezprostřední blízkosti železničního přechodu.

Nové prostory pro cestující zahrnou halu, čekárnu, toalety, prodejny lístků a úschovné boxy pro zavazadla. Všechny plně bezbariérové. V moderním objektu počítá Správa železnic rovněž s komerčními prodejnami a prostorami pro občerstvení.

VIDĚLI JSTE? Nezvaný pomocník posouval značky a nadával

První den uzavírky a zároveň zmatků u kruhového objezdu v brněnské Slatině. Dopravu se snažili usměrnit silničáři, ale také nepovolaný kolemjdoucí. | Video: Deník/Kristýna Bartošíková