Původní vzhled je kompletní. „Konečně se podařilo vrátit i druhý nápis na Grand Prix. Snažili jsme se přitom o přesnou kopii původního nápisu. Nechceme, aby vytvářel světelný smog a rušil noční klid, proto bude svítit jen v určitou denní dobu,“ ujistil starosta brněnských Kohoutovic Jakub Hruška.

Červený nápis je identický původnímu historickému provedení. Svítí jen od setmění, maximálně do deseti hodin večer. Každý nápis prosvětluje sto jednačtyřicet červených LED diodových modulů.

Historický červený nápis byl později změněný na modrý, následně byl odstraněný a nahrazený jiným. Odkazoval na firmu, která měla prostor v pronájmu. „S volbou červené barvy souvisí několik příběhů, jeden říká, že jde odkaz na logo Coca-coly, jiný, že minulý režim vždy tíhnul k symbolické červené barvě,“ poukázal kohoutovický místostarosta Ondřej Švéda.

V prostorách bývalé vyhlídkové kavárny a cukrárny Grand Prix v brněnských Kohoutovicích je možné konání společenských akcí. | Video: Deník/Sabir Agalarov

Návrat nápisu již v první vlně podpořil finančně Zdeněk Makowski s manželkou. Bývalá kavárna Grand Prix slouží jako multifunkční místnost pro Kohoutovice a je zároveň dominantou na horizontu města Brna.

Dříve zde byla vyhlídková kavárna s nočním provozem a hudebními produkcemi. K zásobování i dopravě hostů sloužily samostatné schodiště a výtah umístěné v betonovém nosném jádru, na které byla zavěšena konstrukce kavárny.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Arnoldova vila v Brně po velké rekonstrukci. Nahlédněte dovnitř

Slavnostní otevření Arnoldovy vily v Brně. | Video: Deník/Sabir Agaralov