Tradiční Mikulášoviny na radnici si pro děti přichystali zástupci radnice Brna-středu. „Od čtyř hodin bude na děti ve společenském sále radnice čekat čert, anděl a Mikuláš. Děti si budou moct zahrát hry nebo si v dílničce vyrobit malé dárečky,“ popsala mluvčí radnice Brna-středu Iveta Fišerová. Vstupné na Mikulášoviny je dvacet korun.

Neobvyklého Mikuláše si mohou lidé užít v Mikulášské tramvaji, kterou pro odvážlivce připravil Dopravní podnik města Brna. „Stejně jako loni se budou čert, anděl a Mikuláš těšit na hodné děti od čtyř do sedmi hodin odpoledne na Komenského náměstí před Fakultou sociálních studií,“ popsala mluvčí podniku Barbora Lukšová.

Na své si přijdou děti i na náměstí Svobody. Letošní Mikulášská nadílka, která je součástí programu Brněnských Vánoc, odstartuje už o půl páté odpoledne. „Děti bude na pódiu bavit čertík Čiko se svými kamarády skřítky. Ještě předtím ale všichni Mikulášové, kteří ten den vyrazí do ulici, složí na náměstí Slib dobrého Mikuláše,“ řekla Gabriela Peringerová z brněnského turistického informačního centra.

Na známou trojici narazí děti i v brněnském obchodním centru Olympia. Od čtyř hodin odpoledne tam vystoupí herci z Městského divadla Brno. Děti všech věkových kategorií si také mohou zasoutěžit o sladké odměny nebo si vyrobit speciální mikulášský sáček.