Pro lehčí orientaci jsme vybrané články rozdělili do čtyř kategorií po čtyřech textech. Tady jsou.

Čtyři nejčtenější články víkendu

 1. Již v pátek jsme psali o tom, že stavba další části Velkého městského okruhu v okolí Tomkova náměstí je blíž. Přečíst o tom a podívat se na vizualizace můžete zde
 2. Velký ohlas měl text o tom, jak mají vypadat a jak se staví městské bytové domy ve Vojtově ulici za půl miliardy korun.
 3. Další půldruhé miliardy budou Brnu chybět. Zde si můžete přečíst, jaké projekty výpadek může ohrozit – je mezi nimi mimo jiné hala u kampusu.
 4. Jedno z chátrajících míst kolem brněnské přehrady hotel Obora se dočká přeměny na wellness centrum. Podívat se, jak to na místě vypadá a přečíst si o plánech, můžete zde

Čtyři nejužitečnější články z víkendu

 1. Asi důležitá zpráva už pro pondělí: začínají naplno práce ve Veveří ulici, které do konce září v místě omezí dopravu. 
 2. Systém odstavných parkovišť a parkovacích domů, který má pomoci dopravě v Brně, je blízko dalším novinkám: začalo se pracovat na parkovacím domě v Polní ulici a parkovišti Park and Ride u Zetoru v Líšni.
 3. Loni zvolili čtenáři Brněnského deníku Rovnost jako největší ostudu Brna autobusové nádraží Zvonařka. Jak vypadá po roce a jak má vypadat po opravách, si můžete přečíst tady.
 4. Další smutná zpráva je, že projekt tramvaje v Plotní ulici se o jedenáct měsíců zpozdí. Proč?

Čtyři články o návratu k životu po karanténě

 1. Dnes končí nouzový stav, a tak jsme se podrobně podívali na některé aspekty obyčejného života, které mnohé lidi trápí. Tady se dočtete, jak to bude s letošní svatební sezonou na jihu Moravy.
 2. V dalším článku se vyzpovídali majitelé saun a wellness o tom, jak moc chtějí přesvědčit vládu, aby nebylo nutné se saunovat v rouškách.
 3. A dvěma texty se věnujeme tomu, na co se těšil snad každý: otevřené kavárny a hospody. Můžete se podívat, jak o teplém víkendu konečně zahrádky zaplnili Brňané.
 4. A také si přečíst rozhovor s majitelem z jedné největších restaurací v Brně přímo na náměstí Svobody.

Čtyři události víkendu

 1. Víkend začal smutnou zprávou o vlaku, který srazil ženu v tunelu mezi Královým Polem a Židenicemi.
 2. Neuvěřitelnou krádež hydraulického kladiva řeší policisté i s pomocí videa se svědkem.
 3. Hořící auto v Oslavanech na Brněnsku vyděsilo kolemjdoucí.
 4. A aby tahle část nevyzněla tak smutně, podívejte se, jak přes centrum Brna projela kolona krásných historických aut.
Brno, hlavní nádraží. Ilustrační foto
Praha vlakem za hodinu? Brňané jsou o krok blíže