Lávku přes říčku Ponávku vybudují jako součást modernizace královopolského nádraží, kterou plánuje Správa železnic. Součástí bude i prodloužení podchodu pod stanicí. „Tuto část rekonstrukce zaplatí Brno. Na podchod se napojí nový chodník a lávka přes Ponávku, která spojí Myslínovu ulici s přednádražním prostorem, kde se nachází uzel městské hromadné dopravy. Stavbu budeme koordinovat se Správou železnic, která by měla začít s rekonstrukcí ve druhé polovině letošního roku,“ řekl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Celkové prodloužení pro pěší bude dlouhé asi 36 metrů a široké 3,5 metru. Chodník bude dlážděný. Plánovaný rozpočet je skoro 29 milionů korun.

Kompletní proměna čeká v následujících dvou letech frekventovaný most Otakara Ševčíka v brněnských Židenicích.
Opravy mostu Otakara Ševčíka v Brně: video z dronu ukazuje, jak už je oholený

Frekventovanou Jedovnickou ulici v Brně v budoucnu přemostí padesátimetrová lávka.Frekventovanou Jedovnickou ulici v Brně v budoucnu přemostí padesátimetrová lávka.Zdroj: Magistrát města BrnaDruhou schválenou investicí je bezbariérová lávka přes čtyřproudovou Jedovnickou ulici. Spojí Líšeň s plánovanou rozrůstající se čtvrtí Nové Vinohrady. „Poslouží jak chodcům, tak i cyklistům," doplnil Kratochvíl.

Délka bude padesát metrů a šířka alespoň čtyři metry. Jak přesně bude vypadat, určí až další stupeň projektové dokumentace. Postavit lávku by měli do roku 2025, cena vyjde na 35 milionů korun.