O rozhodnutí ve čtvrtek informovalo vedení města Brna. „Evropská komise naznala, že v případě multifunkční haly jde o přiměřenou podporu, která je nezbytná a vhodná pro rozvoj našeho regionu. Považuji to za další potvrzení toho, že stavba arény má smysl nejen pro naše město, ale že má výrazně nadregionální význam,“ uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

K zahájení stavby tak zbývá už pouze několik administrativních kroků. „Dokončujeme dokumenty potřebné pro podpis již schváleného úvěru a připravujeme podklady pro předání staveniště, aby stavba mohla začít co nejdřív,“ doplnil předseda představenstva městské společnosti Areny Brno a brněnský radní pro dopravu Petr Kratochvíl. O její důležitosti mluvil Kratochvíl i v nedávném rozhovoru pro Brněnský deník Rovnost.

Brněnští zastupitelé v červnu schválili stavbu multifunkční haly na výstavišti a její financování. Rozhodli o ní, přestože lidovci avizovali, že hlasovat nebudou, protože zatím není známý provozovatel haly, který má městu odvádět pravidelnou měsíční částku. "Celková předpokládaná částka na stavbu haly je aktuálně 6,8 miliardy korun," řekl tehdy Kratochvíl. Původně se počítalo se čtyřmi miliardami.