Na pozůstatek někdějšího bytového domu dosedají v neděli odpoledne ptáci. Brzy i tam bude jenom suť. „Práce pokračují podle plánu. Demolice by mohla být hotova do konce června. Následně počítáme s úpravou prostoru, jako je jeho oplocení či odklizení všech sutin, což má být hotové na přelomu července a srpna," přiblížil v pondělí Tadeáš Mima z tiskového oddělení magistrátu.

Poslední nájemníci opustili domy v roce 2012. „Demolice těchto dvou budov je nutná při přípravě území na stavbu nového brněnského hlavního nádraží," nastínil už dříve mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek.

Náklady na demolici, při níž se nyní na místě tyčí jen zbytky domů jako z hororového filmu, jsou 4,4 milionu korun bez daně. „Práce potrvají 120 dnů od předání staveniště zhotoviteli," zmínil mluvčí magistrátu.

Brněnské hlavní nádraží se má na nové místo přesunout zhruba za deset let. Generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda věří, že celková přestavba brněnského železničního uzlu začne ještě v tomto desetiletí. Stavba nového hlavního nádraží by mohla být hotová v roce 2035. K tomu termínu se klonil i ministr dopravy Martin Kupka.

NEPŘEHLÉDNĚTE: První, co lidé uvidí, když v Brně vystoupí z vlaku. Známe plány Nové Zvonařky

Nová čtvrť Trnitá. Jak bude vypadat bulvár. | Video: Kancelář architekta města Brna