V minulých dnech už začala jejich demolice. V současné době už nemají střechu. Vybitými okny jsou vidět pozůstatky po dřívějším využití, jako je například lustr. Na parapetu jednoho z oken, které jsou ve vyšším patře, zůstal plyšák. „Bytové domy byly neobydlené, v havarijním stavu," řekl mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek.

Kvůli teplému počasí a vysokému počtu návštěvníků fontánu v parku na Moravském náměstí v Brně napustili vodou o dva týdny dřív, než je obvyklé.
VIDEO: Brněnské moře v provozu. Fontána na Moravském náměstí opět chrlí vodu

Poslední nájemníci opustili domy v roce 2012. „Demolice těchto dvou budov je nutná při přípravě území na stavbu nového brněnského hlavního nádraží," nastínil Poňuchálek. Nové nádraží se má na nové místo přesunout do deseti let.

Náklady na demolici jsou 4,4 milionu korun bez daně. „Práce potrvají 120 dnů od předání staveniště zhotoviteli," zmínil mluvčí magistrátu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Dopravní peklo kvůli opravě Hněvkovského.

Zdroj: Deník/Terezie Heinz

Nové hlavní nádraží vznikne v lokalitě nynějšího dolního nádraží. Generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda věří, že celková přestavba brněnského železničního uzlu začne ještě v tomto desetiletí. Stavba nového hlavního nádraží by mohla být hotová v roce 2035. K tomu termínu se kloní i ministr dopravy Martin Kupka.