Na projektu spolupracuje magistrát s městskou částí Brno-střed. „První na řadu přijde demolice bývalé vojenské kuchyně a jídelny. Budovu už třicet let nikdo nevyužívá, za tu dobu vyhořela a je ve velmi špatném technickém stavu. Okolí stavby je neupravené, porostlé vegetací, lidé tu nechávají odpadky,“ přiblížil mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek. Co ji nahradí? Park. A jaký?

Nový park s pobytovou loukou a lavičkami. Magistrát na obnovu prostranství pod Kraví horou získal dotaci z národního programu ministerstva pro místní rozvoj. „Stát přispěl 5,1 milionů korun. Celkové náklady se vyšplhají na něco málo přes jedenáct milionů,“ doplnil Poňuchálek.

Radní Brna-středu chtějí začít s pracemi co nejdřív. „Počítáme s výsadbou stromů, keřů, budou doplněny lavičky, odpadkové koše a podobně. Dělníci by měli mít hotovo nejpozději v dubnu příštího roku,“ řekla za městskou část mluvčí Kateřina Dobešová.

Brněnští radní chtějí podle Poňuchálka revitalizovat i další nevyužívané pozemky v Brně, takzvané brownfieldy. „V plánu je například revitalizace bývalé cihelny v Řečkovicích nebo bývalého vojenského areálu na ulici Lerchova. Tyto plány se však netýkají letošního roku. Do budoucna je také v plánu revitalizace areálu Dřevopodniku. Tato lokalita byla vybrána jako vhodná pro výstavbu družstevního bydlení,“ uvedl.