Oživení plochy mezi ulicemi Tomešova a Trýbova bylo v plánu už dlouho. Poslední úpravy místa byly ještě z druhé poloviny minulého století a akce Z. „Obnovu jsme připravovali už od roku 2019. Úprava území začala minulý rok v létě. Zmizely nevyhovující chodníky, horní plochu jsme propojili se schodištěm směrem k Pivovarské ulici a rozšířili nový park o dvě bývalé zahrádky. Výsledkem je nové veřejné prostranství s krásným výhledem na město,“ sdělil radní města Brna a zastupitel městské části Brno-střed Petr Bořecký.

Květnový pohled na stavbu multifunkční haly na výstavišti v Brně.
VIDEO: Aktuální záběr stavby multifunkční haly v Brně. Prohlédněte si ji z výšky

Při úpravách pracovníci vybudovali nové cesty, umístili nové vybavení jako lavičky a také pítka, která tam dosud nebyla. Součástí prací bylo i vysázení nových stromů, rostlin a trávníků, které několik měsíců chránily ploty. Zahradníci je nyní odstranili, a tak oficiálně předali park do užívání lidem. „Žlutý kopec představuje ideální místo pro procházky a odpočinek v přírodě. Nynější rekonstrukce, při níž zahradníci vysázeli přes třicet stromů a desítky keřů, přímo navázala na práce z roku 2022 při ulici Trýbova. Tam pracovníci opravili hřiště pro míčové hry nebo vybudovali nové workoutové hřiště i veřejný gril,“ řekla místostarostka městské části Brno-střed Ludmila Oulehlová, která se stará o oblast životního prostředí.


Nahrává se anketa ...

A jaké jsou další plány v okolí? „Rozsáhlejší park nyní plánujeme vybudovat nad ulicí Hlinky směrem k Masarykovu onkologickému ústavu, kde naváže na park na Vaňkově náměstí,“ doplnil starosta městské části Brno-střed Vojtěch Mencl.

Pole v Židlochovicích zrůžovělo
VIDEO: Barevná záplava. Pole nedaleko Brna zrůžovělo, podívejte se

V plánu je také úpravu parku na Janáčkově náměstí nebo parku Danuše Muzikářové. V červnu se pak chystá slavnostní otevření parku Pod hvězdami na Kraví hoře nebo revitalizovaného vnitrobloku v Bayerově ulici.

VIDĚLI JSTE? V Brně vystavují krásné historické motorky.

Zdroj: Deník/Michal Hrabal