Pisárecký tunel práce uzavřou také v nočních hodinách, tedy od devíti večer do pěti ráno. Práce státní silničáři rozplánovali do několika. „Od 15. června platí uzavírka tunelové rourky A ve směru na D1,“ informovalo Ředitelství silnic a dálnic na sociální síti Twitter.

Po dobu uzavírky silnice I/23 v Bítešské ulici bude objízdná trasa pro osobní auta vedená ve směru k dálnici D1 Pisáreckou a Rybnickou ulicí. Nákladní auta pojedou ve směru k dálnici D1 ulicemi Bauerova, Poříčí, Heršpická.

Ve směru na centrum bude zavřená tunelová roura B v noci od 12. do 14. června a dále od 26. do 30. června. „Veškerý silniční provoz bude po dobu uzavírky odkloněný z Bítešské ulice ve směru do centra po ulicích Akademická, Kamenice, Rybnická, Pisárecká,“ informovali státní silničáři.

V tunelech pracují silničáři pravidelně kvůli opravám a údržbě. Pokud je to možné, volí kvůli mírnějšímu provozu noční uzavírky.

O nedávném omezení v Pisáreckém tunelu v Brně Deník informoval například v březnu a dubnu tohoto roku. Souviselo s VMO Bauerova a dalšími pracemi v lokalitě.