Výstava v obchodním centru v Modřicích je průřezem historie slavné značky. Mezi šestatřiceti exponáty se nachází třeba legendární Ducati Cucciolo z roku 1949, ale také aktuální modely letošní sezony. „Není to zdaleka poprvé, kdy návštěvníkům našeho centra představujeme výstavu ze světa rychlých aut či motocyklů. Letošní výstava značky Ducati ale bezesporu patří k tomu nejlepšímu, co u nás bylo dosud k vidění," podotkl ředitel obchodního centra Jan Pazour.

Přehlídka historické techniky v depozitáři Technického muzea.
VIDEO: Skvosty na přehlídce v Brně. Historické autobusy, motorky nebo žigulíky

Historie Ducati

  • Kořeny slavné italské značky sahají až do roku 1926.
  • Ducati vznikla jako rodinná firma založená Antoniem Cavalierim Ducatim a jeho třemi syny Adrianem, Brunem a Marcellem.
  • Rodina se ale tehdy ještě nevěnovala výrobě motorek, soustředila se na výrobu kondenzátorů, elektronek a dalších součástek pro rozhlasové přístroje.
  • Výroba motocyklů Ducati byla zahájena až po konci druhé světové války.
  • První motorkou Ducati vyráběnou v Bologni byla Ducati Cucciolo.

Právě motocykl VR46 Avinti je jedním z největších lákadel celé expozice. Luca Marini na něm v říjnu roku 2021 závodil na Grand Prix v italském Misanu. Na boku motorky je velký nápis Grazie Vale. Vzdával tím hold svému nevlastnímu bratru Valentinu Rossimu. Legendě MotoGP, která se právě v Misanu loučila s úspěšnou kariérou na domácí půdě. Slavnostního zahájení výstavy se zúčastnil také Lukáš Pešek, který slavnostně odhalil právě závodní speciál Lucy Mariniho Grazie Vale.

Nechybí ale ani modely 999R, Panigale V4S několikanásobných mistrů Jorge Lorenza, Francesca Bagnaii či Alvara Bautisty, i závodní speciál brněnského závodníka Karla Abrahama, který se představí pouze v Olympii Brno. Tyto modely na výstavu zapůjčil Martin Klein, jeden z největších sběratelů Ducati na světě vůbec.

Akrobati na motorkách – Czech Stunt Grand Prix a Special Brothers Show
VIDEO: Kaskadérská show na Motosalonu v Brně. Podívejte, co dokážou na motorkách

Mezi historické kousky expozice patří také modely Ducati 98 TS z roku 1958, Ducati 125 Sport z roku 1961 a další.