Oproti původnímu plánu převedli zástupci Ředitelství silnic a dálnic provoz na zrekonstruovanou část mostu dříve. „Pracovníci na místě spustili dopravu už ve čtvrtek odpoledne, a to včetně nájezdových ramp,“ řekla Brněnskému deníku Rovnost mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková.

Rozsáhlá obnova části frekventovaného mostu trvala přibližně rok a půl. Po převedení dopravy dělníci současně uzavřeli dosud využívanou část přemostění s nájezdovými rampami ve směru do centra města. „Stavební práce na druhé polovině mostu potrvají zhruba do poloviny příštího roku,“ doplnila Trubelíková.


Nahrává se anketa ...

Nové objízdné trasy povedou pro šoféry směřující do Brna z Olomouce přes Bělohorskou ulici. Stejnou trasou projedou řidiči také v opačném směru. Na jiná pravidla si však musí dát pozor šoféři nákladních aut s hmotností nad šest a půl tuny. „Cílem je odklon nejtěžší a tranzitní dopravy mimo centrum. Objízdné trasy koordinujeme s opravou mostu v Ostravské ulici, která v pátek pokročí do druhé etapy,“ vysvětlil na úterním brífinku ředitel brněnského závodu Ředitelství silnic a dálnic David Fiala.

Životnost nového mostu odhaduje Fiala na padesát až šedesát let. Zatímco původní odhad ceny představoval zhruba 420 milionů korun, vyšplhá se skutečná částka oproti očekávaným nákladům o desítky milionů korun výše. Kompletně hotový bude most Otakara Ševčíka v brněnských Židenicích za rok.

VIDĚLI JSTE? Brněnské trolejbusy jsou bezdomovci, bez střechy nad hlavou musejí parkovat venku

Špatný technický stav budovy vozovny v Brně-Komíně vyhnal ven všechny trolejbusy. Čtyřicítka z nich tak musí místo pod střechou parkovat venku v okolí. | Video: Deník/Tomáš Valaškovčák