Práce v Ostravské ulici začaly na konci letošního února. V pátek opravy mostu postoupily do druhé etapy a dělníci nyní pracují v jízdním pásu ve směru do centra. „Provoz jsme převedli do protisměrsného jízdního pásu v režimu 2+1. Nadále trvá i úplná uzavírka ulice Černovičky pod mostem," sdělila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková.

close Oprava mostu na silnici I/50 v brněnské ulici Ostravská běží dle harmonogramu a aktuálně pokročila do II. etapy. info Zdroj: ŘSD zoom_in Oprava mostu na silnici I/50 v brněnské ulici Ostravská běží dle harmonogramu a aktuálně pokročila do II. etapy. Pro zvětšení klikněte. Uzavřený je nyní jízdní pás ve směru do cetna včetně přilehlé nájezdové rampy z Bělohorské ulice. Naopak sjezd z Ostravské do Bělohorské ve směru od centra mohou řidiči od pátku opět využívat.

Objízdná trasa ve směru do centra vede pro vozidla do čtrnácti tun po Bělohorské a dále Olomoucké ulici. „Uzavírku koordinujeme s II. etapou omezení na mostě Otakara Ševčíka a uzavírkou okružní křižovatky ve Slatině," dodala Trubelíková. Omezení potrvají do konce řijna letošního roku.

Kromě omezení souvisejících s první etapou prací v Ostravské komplikovala řidičům dopravu oprava vodovodu v přilehlé Olomoucké ulici. Ta byla od února uzavřená v úseku od kruhového objezdu u Kauflandu po most přes železniční trať. „Práce na výměně vodovodu v Olomoucké ulici byly kompletně ukončeny, a to včetně silnice. Ta byla otevřena pro provoz 6. června," uvedla mluvčí společnosti Brněnské vodárny a kanalizace Renata Hermanová.

Stavební práce na okružní křižovatce Hviezdoslavovy a Bedřichovické ulice potrvají do konce letošního roku. Úplné dokončení stavby včetně odstranění provizorní silnice plánují silničáři na červen 2025. Oprava druhé poloviny mostu Otakara Ševčíka by měla být hotová za rok.

VIDĚLI JSTE? Krok za krokem při opravách mostu Otakara Ševčíka

Průřez 522 dny oprav mostu Otakara Ševčíka v Brně. | Video: poskytla OHLA ŽS