Práce na novém parkovacím domě zahájili stavaři loni v březnu. O necelý rok později už jsou dvě ze čtyř plánovaných pater parkovacího domu na rohu ulic Šumavská a Veveří hotová a rychle se rýsuje i třetí.

„Dokončuje se hrubá stavba, nyní stojí patnáct metrů vysoký a skoro sedmdesát metrů široký betonový skelet," popsala mluvčí Brněnských komunikací Vladimíra Navrátilová.

Ke stavbě se Deníku vyjádřil i kolemjdoucí Brňan, který se představil jako Lukáš. „Určitě to bude vypadat líp než to parkoviště, které tu bylo předtím. Ale jestli bude těch parkovacích míst navíc tolik, aby se taková investice vyplatila? To si úplně nemyslím,“ sdělil.

Předtím tam běžně parkovaly stovky aut

Ještě před rokem stály na uježděné ploše za Právnickou fakultou poslední autovraky, které tady majitelé nechali po uzavření parkoviště stát. Předtím zde běžně parkovaly stovky vozidel. Letos v létě už měli řidiči zaparkovat v novém parkovacím domě či na venkovní ploše před ním. Dokončení prací se ale opozdí.

„Vzhledem k vícepracím očekáváme, že stavba bude dokončena v závěru letošního roku," upřesnila Navrátilová.

Bohunice se chtějí zapojit do systému rezidentního parkování. Snímek je ilustrační.
Bohunice zažádaly o zařazení do rezidentního parkování v Brně, chtějí zónu B

Po dokončení bude v domě místo pro více než čtyři sta aut, dalších dvě stě bude moct zaparkovat na venkovní ploše vedle něj. Ta bude fungovat v režimu rezidentního parkování zóny B.

K dispozici zde budou pro majitele elektromobilů i dobíjecí stanice. V domě se počítá také s kancelářskými prostory. Celkové náklady na stavbu dosahují tří set milionů korun.

Zdroj: Deník/Aneta Denemarková