Vypadá jako šalina, jen je barevnější a uvnitř najdete kromě sedaček například i pípu na čepování piva. Brněnský dopravní podnik představil novou Party Šalinu, která bude jezdit městem Brnem. Nepůjde ale o běžnou linku, ani Šalina Pub, který v předchozích letech jezdil po vybrané trase. Nová Party Šalina bude k pronajmutí na firemní večírky, oslavy narozenin nebo třeba svatby.

U příležitosti Mezinárodního dne Romů prošel v pondělí centrem Brna romský průvod.
VIDEO: Zářivé šaty a energická hudba. Brnem prošel romský průvod, podívejte se

K těmto a dalším příležitostem si nově mohou lidé pronajmout speciálně upravenou Party Šalinu nebo historický vůz Šalina Café. „Dříve známá Šalina Pub se vrací, ale ve zcela novém provedení. Jako Party Šalinu ji nyní pronajímáme veřejnosti jako originální místo pro oslavy, firemní akce, svatby, rozlučky se svobodou a další příležitosti. Tramvaj má zvenku i uvnitř zcela nový design a vybavení,“ popsal generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Party Šalina je vybavená výčepem, lednicí, kávovarem, a samozřejmě také toaletou, stolky a sedačkami. Kapacita vozu je padesát osob. Pronájem začíná na 5050 korunách za hodinu jízdy s řidičem a průvodčím. Party Šalinu je možné objednávat na webu party.dpmb.cz.

Tramvaj typu K2R začala jezdit jako Šalina Pub v roce 2013. Od té doby vystřídala víc různých typů provozu, oblíbená byla například i pro kvízové večery.


Nahrává se anketa ...

Kromě Party Šaliny si lidé mohou objednat i i Šalina Café, historickou tramvaj typu 4MT z roku 1954. „Náročnou opravou a doplněním vybavení jsme vyslyšeli poptávku veřejnosti o možnost využití pro tyto účely,“ dodal Havránek.

Ve výbavě Šalina Café je lednice, kávovar, čalouněná sedadla nebo stolky. Kapacita vozu je třicet osob. Pronájem stojí od pěti tisíc korun bez DPH za hodinu jízdy s řidičem a průvodčím, který hostům uvaří i kávu. Šalinu Café si můžete objednat na webu dopravního podniku.

Takto vypadá povrch ve frekventované brněnské Hněvkovského ulici. Opravy už brzy začnou.
MAPA: Opravy Hněvkovského ulice v Brně začínají. Podívejte se, jak omezí dopravu

Tramvaj typu 4MT sloužila v dílnách dopravního podniku jako posunovací vůz. Po její náhradě novějším vozidlem jí zaměstnanci dílen přestavěli na salónní vůz a začalo se jí říkat kavárenská. Zájemci si ji takto mohli pronajímat už od roku 1995, nyní prošla obnovou a od loňska slouží opět k pronájmům.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Zetor představil novinku

Zdroj: Deník/Michal Hrabal