Sešel se už například s představiteli občanského sdružení Brno kulturní, které se o kulturu v Brně zajímá. „Jednou z věcí, o které jsme se bavili, byla právě větší podpora nezřizované brněnské kultury. To je jedno z témat, které je pro nás důležité," poznamenala za Brno kulturní Petra Havlíková.

Kromě toho se bude snažit veškeré kulturní organizace podporovat i z brněnského městského rozpočtu. „I přesto, že město na ni dává hodně peněz, pořád je brněnská kultura silně podfinancovaná," uvedl budoucí náměstek.

Nastupující náměstek primátora za Stranu zelených Martin Ander také chce, aby se Brno vrátilo zpátky do sítě měst Unesco. „Neuváženě z ní vystoupilo. Přitom má pro Brno velký potenciál, je nesmysl, aby se na ní nepodílelo," myslí si Ander.

Další věcí, o kterou se chce nová koalice zasadit, je vytvoření koncertního sálu pro brněnskou filharmonii. „Dlouhodobě se zajímáme o postavení Janáčkova kulturního centra. Je potřeba najít peníze na jeho výstavbu," řekla budoucí lidovecká náměstkyně primátora Klára Liptáková.

Velkou proměnou projde i Turistické informační centrum. „Bude propagovat veškeré kulturní akce v Brně, nejenom ty, které pořádá město. Musí se z něj stát skutečná turistická organizace, která osloví jak Brňany, tak turisty," vysvětlil Hollan.

Podle něj je nové vedení města velmi nespokojené s prací současné ředitelky centra Petry Kačírkové. „Projekt Go to Brno si kvůli ní vysloužil celonárodní ostudu. Pokud se něco nezmění, vypíšeme na její místo výběrové řízení," naznačil Hollan, že ředitelka nemá svůj post vůbec jistý.

Kačírková se však s novým vedením města ještě nesešla. „V tuto chvíli nemám žádné oficiální informace o tom, že by nové vedení města nebylo spokojené s prací Turistického informačního centra města Brna," řekla Kačírková.

Liptáková se domnívá, že bude nutné vylepšit například internetové stránky turistického centra. „Také je potřeba zkoumat hospodářskou činnost," doplnila Liptáková.