Papežská návštěva přijela na pozvání brněnského biskupa Pavla Konzbula. Původem nigerijský prelát se zúčastnil nejen bohoslužby, ale prohlédl si také Diecézní muzeum se známým gotickým obrazem Madona z Veveří, jehož zmenšenou kopii brněnský biskup zástupci Vatikánu věnoval.

Po společném obědě v restauraci misionářek Donum Dei nuncius ještě navštívil vyhlídku z katedrálních věží a vyjádřil se i k občanům České republiky, které pochválil, a zdejšímu jazyku. „Vážím si jich pro jejich nasazení a smysl pro zodpovědnost. Je dobré, že vaši mladí lidé se na všech stupních škol učí cizí jazyky, což pak usnadňuje komunikaci a spolupráci s jinými národy, protože naučit se a mluvit česky je pro cizince těžké,“ uvedl nuncius.

Rozebraná konstrukce poutače.
VIDEO: Kazil výhled na Petrov a Špilberk. Obří poutač Bauhausu v Brně rozebrali

Brněnskou diecézi navštíví Jude Thaddeus Okolo zanedlouho ještě jednou. V neděli 4. června v 10.30 hodin bude ve Slavkově u Brna slavit mši na základech zaniklého kostela svatého Jakuba ve Slavkově. Stane se tak při příležitosti sedmistého výročí první písemné zmínky farnosti Slavkov u Brna.