Hostesky degustátorům postupně nosí jeden vzorek za druhým. Na začátek dostávají lehčí pšeničná piva a pokračují až k tmavším speciálům. Speciály ochutnává odborná komise složená ze zástupců přihlášených pivovarů, doplněná o nezávislé odborné degustátory.

„Bystrý jazyk a dej bůh štěstí," přeje všem před začátkem Jana Olšovská, která na akci dohlíží. Speciály hodnotí i reportér Deníku.

Na sjezdu z dálnice D1 nedaleko Brna začne fungovat nový radar. Ilustrační foto.
Nový radar na sjezdu z D1 nedaleko Brna: bezpečnější křižovatka smrtelných nehod

Hodnotitelé ke své práci přistupují poctivě. Na všech je znát soustředění, v místnosti je naprostý klid. Když dostanou na stůl nový vzorek, přivoní k němu, ochutnají a porovnávají s předchozími. „Hodnotíte plnost, hořkost, cizí chuť, vůni a vyváženost. Jednotlivé vzorky pak nominujete na některou z cen," říká degustátorům Olšovská.

Soutěž Zlatý pohár Special Pivex se koná teprve podruhé. Zapojily se do ní pivovary Lucky Bastard, Hauskrecht, Proud nebo Pivnice U Tomana. „Vítěze soutěže speciálů vyhlásíme na galavečeru 25. dubna ve večerních hodinách v Orea Congress Hotelu Brno," informuje za pořadatelskou společnost Snip & Co Richard Morávek.