Podle Anny Dudkové z tiskového střediska magistrátu vznikají zastávky při projektu Tramvaj Plotní postupně. „Dodělávají se pak v souladu s dalšími pracemi. Kompletně je dokončíme k 12. srpnu,“ sdělila.

U zastávek jsou vysoké protihlukové prosklené stěny, které mají snížit hluk z tramvajové trati nesoucí se k přilehlým domům. „Nějaká firma na mytí oken tady bude mít slušné živobytí. Jestli se tedy Brno nerozhodne šetřit a nenechá to zapadat špínou a prachem,“ komentoval na sociálních sítích Brňan Radim Cenek.

Pokrok nedávno dělníci při stavbě udělali v blízké ulici Zvonařka. „Dokončili úpravy jižní části tamní vozovky a přesunuli se na severní,“ zmínila Dudková.

Pracují také v křižovatce Dornychu a Úzké. „Tam má být hotovo do konce dubna," upřesnila Dudková. Do té doby zůstanou zavřené oba tamní přechody.

V Plotní stavbaři pokládají asfalt v tramvajové trati, dělají stále ještě také na chodnících, protihlukových stěnách a tramvajových zastávkách. „Je nutné dokončit všechny technologie, které stavbu oživí, tedy napájecí vedení, optické kabely, světelné signalizace, informační zařízení, dopravní značení a další. V Plotní se budou ještě dokončovat finální asfaltové vrstvy," sdělila Dudková.

Po nové trati se cestující dostanou až k autobusovému nádraží Zvonařka. Přímo u něho vystoupí na nové tramvajové zastávce. Dál po kolejích se svezou až na konečnou v Komárově, kterou dělníci od poloviny března opravují. Rekonstrukci, která přinese mimo jiné bezbariérová nástupiště, dodělají do konce června. Pracovníci Brněnských komunikací zároveň opraví chodníky v přilehlém parku a autobusovou zastávku Komárov ve směru z centra města.

Po úpravách je v současnosti park při Plotní ulici. Jeho rekonstrukci připravili představitelé Brna-jihu, práce začaly loni v říjnu. Nová výsadba tam zahrnula třiadvacet stromů, třináct keřů a přes dvanáct tisíc cibulovin. Pracovníci zeleně tam založili parkové a luční trávníky, upravili i terén. Přibyly tam parkové lavice i otočná křesla.