Jeden kamion nebo dodávka za druhou projíždějící po křižovatce ulic Tuřanka a Řípská v brněnské Slatině. Často se jedná o vozy jedoucí na trase mezi Černovickou terasou a nedalekou dálnicí D1. To by se mohlo změnit. Město Brno a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) udělalo společně další krok kupředu, aby průmyslová oblast včetně blízkého brněnského letiště v Tuřanech měly svoje vlastní napojení na dálnici D1, a kamiony tak nemusely jezdit kolem domů slatinských obyvatel.

Brno prodá svoje pozemky ve Slatině a Tuřanech ŘSD, aby na nich vybudovalo dvě nové mimoúrovňové křižovatky. „Na pozemcích je plánovaná veřejně prospěšná stavba, která uleví lidem ve Slatině a zároveň zkvalitní nejen napojení průmyslové zóny na Černovické terase, ale i letiště v Tuřanech. Výhledově nám to také umožní další rozvoj v této oblasti,“ uvedl brněnský radní Jiří Oliva.

Město Brno za pozemky dostane 53 milionů korun. „„V plánu je postavit dálniční křižovatku skládající se ze dvou mimoúrovňových křižovatek připojených na dvě různé komunikace. Díky tomu se Černovická terasa přímo napojí na D1 a zároveň zůstane zachované i současné napojení,“ doplnil starosta brněnské Slatiny Jiří Ides.


Nahrává se anketa ...

Současné napojení na dálnici D1 je na jejím 201. kilometru a vede z brněnské Řípské ulice. Úplně nový sjezd napojený přímo na Černovickou terasu vznikne zhruba na dvoustém kilometru D1. Jeho výhodou bude, že se na něj bude navazovat i Aviatická ulice vedoucí do průmyslových částí brněnského letiště v Tuřanech.

VIDĚLI JSTE? Lidé si prošli stavbu VMO Žabovřeská.

Brňané se mohli podívat na stavbu VMO Žabovřeská. | Video: Deník/Sabir Agalarov