Program začal v odpoledních hodinách na Malinovského náměstí a v podvečer pokračoval na Moravském náměstí i u morového sloupu na náměstí Svobody. Právě na Malinovského náměstí si pro náhodné kolemjdoucí připravili vystoupení tanečníci brněnského Národního divadla.

„Část baletního souboru představila ukázku z klasiky Labutí jezero, ukázku z chystané premiéry Game Over, a také ochutnávku ze zákulisí – z tréninku. U červených tyčí sboristé pod vedením baletního mistra Gustavo Beserra Quintase předvedli, jak si musí téměř denně protahovat tělo," uvedla mluvčí Národního divadla Brno Šárka Motalová.

Tento netradiční „trénink" slovně doprovodili šéf baletu Mário Radačovský a dramaturg Karel Littera. Akci před kinem Scala a na náměstí Svobody, jejíž součástí byl i taneční a hudební jam, zase organizačně podpořila taneční lektorka Kateřina Honzírek Hanzlíková. Upřesnila, že letos je tomu 32 let, co se tento svátek slaví.

„Úryvek letošního poselství k oslavám dne tance zní: Mohu tvrdit, že bez tance bych nebyl? Bez schopnosti se vyjadřovat, kterou mi tanec poskytl? Bez jistoty dané mi tancem, že dokážu překonat strach a vyhnout se slepým uličkám?," cituje Brňanka část poselství francouzského tanečníka a choreografa Mourada Merzoukiho s tím, že celý překlad lze dohledat na webových stránkách organizace Vize tance, která za oslavami Mezinárodního dne tance v České republice stojí.