„Největším lákadlem letošního ročníku je účast legendárních restaurací. Lidé tak budou moci ochutnat jídlo přímo od Zdeňka Polhreicha z Café Imperial, Marcela Ihnačáka z Restaurantu Marcela Ihnačáka, Pavla Sapíka z Restaurace U Sapíků nebo od Českého národního týmu kuchařů a cukrářů. V tomto je náš festival unikátní. Na žádném jiném se totiž ještě nepodařilo dostat na jedno místo takto významné restaurace. Známé osobnosti navíc budou na těch stáncích skutečně vařit a lidé si tak budou moci objednat jídlo přímo od nich,“ uvedl za organizační tým Petr Jirásek.

Nejstarší brněnská sauna.
Nejstarší saunu v Brně mohou zachránit lidé. Hlasy sbírá v projektu Dáme na vás

Ze známých tváří se budou moci lidé těšit také na vítězku soutěže Masterchef Česko známou pod přezdívkou Besky nebo na jednoho ze semifinalistů soutěže Pavla Berkyho. Vařit bude ale také šéfredaktorka časopisu Prima Fresh Klára Michalová nebo herci ze seriálu ZOO. Lokální zastoupení bude mít brněnská zážitková restaurace Valoria Restaurant, která připravuje pokrmy z české a francouzské kuchyně, nebo brněnská restaurace a bar Element propojující vysokou gastronomii s koktejly.

Zdroj: Deník/Tereza Hálová

Kromě gastronomického programu na návštěvníky čeká také kulturní program. V pátek večer ovládne hlavní pódium kapela Děda Mládek Illegal Band. V sobotu vystoupí se svou stand up comedy Na Stojáka Lukáš Pavlásek a atmosféru moravských sklípků ve vinařské zóně v průběhu festivalu zajistí Cimbálová muzika Kaňúr.

Nové dopravní značení v Brně navede řidiče jedoucí Benešovou ulicí směrem k nádraží před značku pěší zóny. Správně až na výjimky nemohou jet dál, takže by se měli otočit, což může způsobovat v místě dopravní problémy a komplikace.
Zmatky před novou pěší zónou u nádraží v Brně. Zákazy vlákají řidiče do pasti

Jednodenní vstupenku na festival si milovníci gastronomie zakoupí na místě za sto padesát korun. V předprodeji pak dvoudenní vstupenku za dvě stovky. Děti a hendikepovaní mají vstup zdarma. V areálu lze platit pouze bezhotovostně.