Dosavadního starostu Brna-středu, od těchto voleb nezávislého kandidáta, Martina Landu, zastupitelé zvolili do funkce prvního místostarosty. Ve funkci se bude zaměřovat na životní prostředí. „Prioritou je úklid městské části. V minulém období se dařilo čistit kromě prostoru před hlavním nádražím také celou pěší zónu v centru a chci, aby se úklid rozšířil i na další místa, například na Mendlovo náměstí,“ nastínil.

Druhou místostarostkou se stala lidovecká zastupitelka Michaela Dumbrovská, třetím místostarostou občanský demokrat Roman Kotěra a čtvrtým kandidát za ANO Martin Schwab.

Největší debatu na zastupitelstvu vyvolalo zvýšení počtu uvolněných radních. Místo dosavadních osmi jich Brno-střed nově má jedenáct. „Hlavním důvodem pro zvýšení počtu uvolněných pozic bylo, aby se radní věnovali svým gescím, a nemuseli je řešit při zaměstnání," vysvětlil starosta Mencl.

Opozice krok kritizovala. „Nadšením mě nenaplňuje. Městskou část to bude stát 2 160 000 korun ročně navíc," podotknul nezávislý zastupitel Michal Závodský.