Dílo ve svém barevném provedení a zvýraznění modrých písmen ODS a sloganu „blíž k vám“, odkazuje na Občanskou demokratickou stranu. Kolem jejích členů v Brně bylo letos živo, když se například na Špilberku radní Robert Kerndl popral s koaličním kolegou z KDU-ČSL Filipem Chvátalem, nebo v posledních měsících zase rezonovala kauza primátorky Markéty Vaňkové a jejího snímku s bílým práškem.

Brněnský umělec Timo tvoří svérázné nápisy po celé republice. Na snímku je nápis nedaleko brněnského dolního nádraží.
Říkají mu český Banksy: podívejte, co anonymní umělec Timo tvoří v ulicích Brna

Streetartový umělec Timo je nejen v Brně známá postava. Po městě už vytvořil nespočet nápisů nebo maleb. Parodoval například obchodní řetězec Tesco nebo Albert, provokativní nápisy tvořil i na adresu bývalého prezidenta Miloše Zemana a další. Podílel se ale také například na vzhledu vnitřku Dělnického domu.

Jeho nápisy dodnes zdobí stovky zdí po celé České republice, domy díky jeho umění získávají na hodnotě. Prvopočátky tvorby známého umělce s pseudonymem Timo však lidé najdou především v Brně. Ačkoliv se mu před několika lety dokonce povedlo vydat vlastní knihu, svou identitu si přísně střeží a i po letech kreativního tvoření stále zůstává v anonymitě.

Nápis Sebranka ve výloze banky Sberbank v Panské ulici v centru Brna.
Sberbanka jako Sebranka: upravené logo umělce Tima zdobí pobočku v centru Brna

Na sociální síti Facebook má Timo i vlastní skupinu fanoušků, kteří sdílejí jeho tvorbu.

Chcete se na nové dílo podívat na vlastní oči? Najdete ho přesně ZDE.