Vyobrazili ji, jak kyne z jednoho z typických panelákových balkónů vedle obyvatele nedalekého domu. „Na malbě vedle ní sedí postava reálného pána, který bydlí v domě za trafostanicí. Balkón je vyvedený realisticky tak, aby byl podobný stovkám dalších na Vinohradech. Když se člověk podívá z určitého místa, tak mu malba dokonce splyne s okolní zástavbou,“ přiblížila Zuzana Oujezdská zodpovědná za obchodní komunikaci distribuční společnosti EG.D, které trafostanice patří.

Silnici zablokoval řidič kamionu při nepovedeném couvání v Brně na Vinohradech.
Zablokované Pálavské náměstí v Brně. Podívejte se, jak skončil couvající kamion

Kromě královny zdobí ostatní stěny další malby. Na jedné z nich stojí výtahový portýr vedle typických schodů v panelácích na Vinohradech a čeká na jejich obyvatele. Na další je do práce spěchající úředník, kterému komplikují cestu zavřené dveře do v Brně neexistujícího metra.

Malbu vytvořili začátkem května umělci Aleš a Lukáš Veselý z ateliéru Malujeme jinak. Ti do své práce chtěli vtisknout ducha městské části, která je typická svými panelovými domy. „Jejich náměty jsou vždy pěkné. I nápad s královnou Alžbětou se mi moc líbí,“ ocenila starostka městské části Jitka Ivičičová.

Zdroj: Deník/Tomáš Valaškovčák

Nové a prázdné, ale i staré a omšelé fasády na trafostanicích, mění distribuční společnost EG.D v umělecká díla už od roku 2015. První malba na trafostanici vznikla v Jihlavě. Od té doby výtvarníci pomalovali různými motivy víc než 180 trafostanic. Letos společnost plánuje vyzdobit několik dalších desítek trafostanic, nejbližšími místy je vysočinský Žďár nad Sázavou, Boskovice na Blanensku nebo Telnice na Brněnsku.