Směrem na Svitavy využijí řidiči jedoucí z Rokytovy nebo Gajdošovy ulice kromě průjezdu sníženým počtem pruhů přes Tomkovo náměstí také doporučenou objížďku vedoucí Bubeníčkovou, Jugoslávskou a Merhautovou ulicí. V případě cesty na Dukelskou třídu bude objízdná trasa vedená ulicemi Vranovská, Svitavská, Novákova a Dačického.

Karlovou ulicí poblíž Tomkova náměstí v Brně řidiči od neděle 2. června neprojedou.Karlovou ulicí poblíž Tomkova náměstí v Brně řidiči od neděle 2. června neprojedou. Pro zvětšení mapy klikněte.Zdroj: město BrnoDo Adamova, Bílovic nad Svitavou a brněnské městské části Maloměřice a Obřany se šoféři dostanou díky objížďce po Valchařské ulici. Do Židenic nebo Líšně následně projedou toutéž ulicí, ale v opačném směru.

Frekventovaná Karlova ulice bude až do 18. srpna pro auta kompletně uzavřená.

Se změnami je nutné počítat rovněž při průjezdu samotnou částí velkého městského okruhu v lokalitě Tomkova náměstí.

Dohled na Moravským náměstí a Zelným trhem v Brně obstarává i soukromá bezpečnostní agentura, kterou si platí městská část. Ilustrační foto.
Zvýšený dohled nad centrem Brna. Za sto tisíc ho hlídá i bezpečnostní agentura

Karlovou ulicí poblíž Tomkova náměstí v Brně řidiči od neděle 2. června neprojedou.Omezení dopravy a počtu jízdních pruhů se dotkne i Svatoplukovy ulice. Pro zvětšení mapy klikněte.Zdroj: město Brno„Od neděle 2. června do 18. srpna bude provoz vedený v zúžených jízdních pruzích v režimu jednoho jízdního pruhu v každém směru v ulici Provazníkova, tedy v úseku od Karlovy ulice po Tomkovo náměstí,“ vysvětlila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková.

Plán letních omezení a uzavírek v okolí Tomkova náměstí

  • uzavírka Karlovy ulice: od 2. června do 18. srpna, doprava převedená přes Valchařskou ulici
  • zúžený provoz v Provazníkově ulici: od 2. června do 18. srpna, v úseku od Karlovy ulice po Tomkovo náměstí provoz v režimu 1+1
  • kompletní uzavírka Husovického tunelu: od 1. července do 18. srpna, doprava převedená do „staré“ Provazníkovy ulice, od Tomkova náměstí po Merhautovu ulici provoz v režimu 1+1

Zúžený bude provoz ve frekventované Svatoplukově ulici, která slouží mimo jiné jako příjezdová silnice ze Židenic na velký městský okruh směrem na Tomkovo náměstí. Od křižovatky s ulicí Markéty Kuncové projedou šoféři od 2. do 16. června pouze jedním pruhem v obou směrech.

Obezřetní musí být i chodci. Ze Svatoplukovy ulice se do uzavřené Karlovy dostanou Světlou, Dolnopolní a Selskou ulicí. Na Tomkovo náměstí pak projdou přes Dolnopolní, Sportovní nábřeží a ulici Bratří Mrštíků. Až do Provazníkovy ulice se pěší následně dostanou Hálkovou ulicí a parkem Marie Restituty.

Zprovoznění hlavní trasy velkého městského okruhu na Tomkově náměstí a Rokytově plánují silničáři už 18. srpna. „Upozorňujeme řidiče na nutné změny ve vedení provozu v rámci stavebních prací před zprovozněním této části okruhu, a to celé Provazníkovy ulice a estakády z Rokytovy ulice,“ apelovala Trubelíková.

Se stavebními pracemi v místě však plánují skončit teprve v prosinci. Do té doby budou dělníci pracovat na výstavbě nájezdových ramp a dalších vedlejších objektů. „Začíná každoroční úniková hra, ve které zvítězí ten, komu se povede opustit Brno,“ smál se třeba Brňan Václav Kotek.

Užijí si brzy fanoušci v Brně zápasy hokejového mistrovství světa?
Hokejové MS v Brně: nová aréna jako favorit na pořádání či spojení se Slovenskem

Od začátku července do 18. srpna bude navíc kompletně neprůjezdný Husovický tunel. Dopravu převedou pracovníci na takzvanou starou Provazníkovou, a to v úseku od Tomkova náměstí po Merhautovu ulici v režimu jednoho jízdního pruhu v každém směru.

V současně době dokončují dělníci také úsek brněnského velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici. Navzdory deštivému počasí zavítaly na místo u příležitosti dne otevřených dveří v sobotu stovky zvědavců. Kromě prohlídky pokračujících prací na části velkého městského okruhu viděli zájemci například plochu, kde vzniknou relaxační zóny.

Známou funkcionalistickou budovu na nároží brněnských ulic Nádražní a Bašty zaplní Burger King.
Bývalý Čedok u nádraží v Brně bude Burger King. Porazil asijské bistro i optiku

Jedinečným lákadlem se ale stala procházka po střeše silniční galerie a nové lávce pro chodce. „Nové pěší trasy zpřístupní kapli svatého Antonína a svaté Barbory, jediný doklad někdejší osady Kamenný mlýn, a na několika místech se napojí na Wilsonův les,“ popsala v sobotu brněnská primátorka Markéta Vaňková.