Komplet hotové je betonování nosných konstrukcí mostů přes řeku Svitavu nedaleko brněnského Tomkova náměstí, nyní se už jen dosypávají přechodové oblasti a napojení nájezdových ramp. „Z mostu na estakádu je už vybudovaný násyp hlavní trasy," informoval stavbyvedoucí Jakub Teplý z firmy Firesta Fišer.

VIDĚLI JSTE? Na Lesné pokáceli vzrostlou alej

Zdroj: Deník/Terezie Heinz

Nyní je na řadě dobetonování říms. Podle Teplého už se brzy bude dát přejít celá stavba od tunelu po Rokytovu suchou nohou. „Zatím pěšky, v létě i po asfaltu," informoval Teplý o plánu asfaltování v letních měsících.

Údržba v Husovickém tunelu v Brně. Ilustrační foto.
Dubnové uzavírky tunelů v Brně. Podívejte se na přehled, kdy vás čeká objížďka

Kompletně hotový už je i základ estakády přes maloměřické nádraží. Nyní začnou stavbaři pracovat především na jejím vybavení. „Jedná se například o protihlukové stěny nebo svodidla," vyjmenoval Teplý. Práce na této části velkého městského okruhu mají být hotové do konce letošního roku.

Úsek brněnského velkého městského okruhu Tomkovo náměstí a na něj navazující Rokytova odvede dopravu směřující od Husovického tunelu z dopravně přetížené Svatoplukovy ulice směrem na sídliště Vinohrady a Líšeň.

JEŠTĚ JEDNOU POHLED NA STAVBU VMO TOMKOVO NÁMĚSTÍ A ROKYTOVA:

Zdroj: Stavba jako Brno - VMO Tomkovo náměstí