Nezvyklý pohled se v těchto dnech naskytne lidem procházejícím okolo brněnské vozovny Komín. Trolejbusy stojící venku jsou běžnou součástí každodenního provozu, v takovém množství jako je tomu nyní, je to ale nevídaný pohled. Za vše může špatný technický stav budovy vozovny, kvůli tomu v ní vozy z bezpečnostních důvodů nemohou nadále parkovat.

Přibližně čtyřicítku trolejbusů tak mohou lidé vidět stávat venku. „Trolejbusy z prvního patra vozovny parkují venku. Nadále funguje jen přízemí budovy, které slouží například k denní očistě vozů,“ uvedla mluvčí brněnského podniku Hana Tomaštíková.

Běžně pojme komínská vozovna 75 trolejbusů. Část z nich je určená k opravě nebo jsou to retrovozy. Pro přepravu cestujících městskou hromadnou dopravou jich funguje 58. „Osmnáct jsme jich přesunuli do vozovny v Husovicích, zbylých čtyřicet tady zůstává,“ doplnila mluvčí.

A právě čtyřicítku vozů nyní můžete vidět, jak parkuje v okolí komínské vozovny. A to minimálně po zbytek roku. Dokud neopraví rozpadající se budovu, která je 27 let stará. Město tím pověřilo dopravní podnik. „Brzy budeme vybrat zhotovitele opravy, která snad začne ještě letos,“ přiblížila Tomaštíková.