Výběrové řízení na výstavbu Areny vyhlásilo město už na jaře. Podány byly čtyři nabídky, z nichž vedení Brna vybralo společnost Hochtief CZ s nabídkovou cenou necelé čtyři a půl miliardy korun.

Zakázka pokrývá výstavbu haly, parkovišť a komunikací. „Neznamená to ale, že budeme hned stavět, teď probíhá notifikační řízení a výběr provozovatele," sdělila primátorka Markéta Vaňková.

Ačkoliv ještě nezačala ani výstavba, Arena Brno už má své první nájemce. Zájem o moderní prostor, který nová stavba nabídne, projevila společnost Oktagon MMA. Její jednatel Ondřej Novotný věří, že turnaje by do Brna přitáhly spoustu lidí.
Nová aréna v Brně: ještě se nestaví, už má nájemce, chtějí v ní souboje MMA

Provozovatele by měla komise schválit do konce října. „Poté můžeme vyřídit notifikaci. Stavět by se mohlo teoreticky začít nejdříve na konci ledna," uvedl radní města a předseda představenstva společnosti Arena Brno Petr Kratochvíl. Podle jeho slov je možné od smlouvy odstoupit nebo ji vypovědět v případě, že Evropská komise neschválí veřejnou podporu, nebo město nezajistí financování výstavby.

Právě ekonomická situace bude pro zahájení stavby rozhodující. „S vládou jsme aktuálně probírali spíše energetickou krizi, než financování haly," přiznala Vaňková. Sjednaná cena zakázky by měla zůstat stejná i pro příští rok.