Na Stavebním veletrhu budou vystavující prezentovat průřez celou nabídkou stavebnictví. Na místě se představí dodavatelé základních stavebních materiálů i řemeslníci.

Veletrhy budou stejně jako v minulých letech doprovázeny Festivalem architektury, kde se profesionálové i zájemci z veřejnosti mají setkat nad aktuálními otázkami české architektury a stavitelství. „Chceme uvést Brno zpátky do centra pozornosti stavebníků a příznivců stavebních technologií a architektury. Úlohou festivalu je přinášet vzdělání jak pro veřejnost, tak pro profesionály,“ uvedla ředitelka Festivalu architektury Tereza Sigmundová.

Stavební veletrh, veletrh Dřevo a stavby Brno a Festival architektury

  • termín: středa 24. – sobota 25. dubna
  • místo: výstaviště, pavilony V a A2
  • cena vstupenek: online 120 Kč, na místě 150 Kč

Jedním z témat festivalu bude podle Sigmundové adaptace stavitelství na změny klimatu. „Budeme se bavit o tom, jak pracovat se stavbami ve veřejném prostoru, abychom uměli čelit výkyvům počasí,“ sdělila.

Loni si odbyla na výstavišti premiéru výstava Tiny Houses, která představovala malometrážní stavby pro rekreaci i bydlení. U návštěvníků zaznamenala velký úspěch a po roce se tak do Brna vrací. Návštěvníci si na výstavě mohou prohlédnout více než deset skutečných minidomků.

Podle obchodního ředitele Veletrhů Brno Lukáše Helana by s dopravou na akce neměl být problém. „Po peripetiích s dopravou u Motosalonu jsme se poučili. Zemědělské veletrhy před čtrnácti dny, kam dorazilo přes pětašedesát tisíc návštěvníků, potvrdily, že jsme schopni hostit takto velké akce bez větších problémů,“ popsal Helan. Funkční bude opět mapová aplikace, díky níž lidé poznají obsazenost jednotlivých parkovišť.

Pro vstup na Stavební veletrh, veletrh Dřevo a stavby a Festival architektury stačí jeden lístek. Ten si mohou lidé zakoupit buď online za 120 korun pro jednoho návštěvníka na den, anebo na místě, kde bude stát 150 korun.