Muž svou agresivitu nejdřív zaměřil na skupinu lidí čekajících na nástupišti. „Kousek od nich vykřikl jednu vulgární urážku a další přidal, když do přítomných bez zjevné příčiny strčil. Pravděpodobná snaha o vyvolání konfliktu mu ale nevyšla, a tak hned pokračoval k dalšímu hloučku se zřejmým odhodláním ho napadnout," popsal v neděli mluvčí městské policie Pavel Šoba.

Možnému konfliktu zabránili strážníci, kteří agresora odvedli stranou. Místo toho jim, aby své jednání vysvětlil, začal hlídku hrubět urážet, nechyběly ani výhrůžky zabití.

Mladý řidič v neděli ráno havaroval v brněnském Pisáreckém tunelu poté, co před ním dostal smyk. Na silnici se z motoru auta vylil olej.
Havárie v Pisáreckém tunelu: řidič se vážně zranil, tubus dočasně uzavřeli

„Upustil od toho prakticky jen na dobu, kdy absolvoval dechovou zkoušku s výsledkem 2,26 promile. Jeho agresivita pak znovu zesílila a neuposlechl ani důraznou zákonnou výzvu, aby okamžitě přestal. Po strážnících se vzápětí také ohnal, a tak ho museli spoutat," řekl mluvčí.

Agresor skončil na záchytné stanici. Je podezřelý ze znevážení úřední osoby a neuposlechnutí výzvy. Případ vyřeší správní orgán.