Vhodné lokality k instalaci nechalo vytipovat vedení města, výrobu a montáž zajišťoval brněnský dopravní podnik. „Brňanům přinesou komfort při cestování a navíc můžeme být svědky testování zcela nové varianty – zelených přístřešků, které doposud v Brně nebyly,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková.

Brněnský biskup Vojtěch Cikrle požehnal šestnáct nových zvonů pro dokončovaný moderní kostel na brněnském sídlišti Lesná.
Biskup požehnal zvony nového kostela. Na Lesné budou vyzvánět náboženské melodie

Jejich výhodou je vedle atraktivního vzhledu také absorpce slunečních paprsků a tudíž ochrana cestujících v horkých letních dnech. Střechy přístřešků jsou totiž osázeny netřesky a rozchodníky, což jsou nenáročné sukulentní rostliny. Ty se podle primátorky nemusejí zalévat a stačí je jednou do roka pohnojit.

Hlavní vlakové nádraží v Brně při výluce.
Velká výluka končí. Vlaky i cestující se vrací z "rozvojové země" do centra Brna

Čtyři nové přístřešky na zastávkách MHD v Brně budou mít zelené střechy.Zdroj: archiv MMBPrvní dva přístřešky, z nichž každý přijde na 400 tisíc korun, byly instalovány začátkem prosince na zastávkách Ústřední hřbitov ve směru na Modřice a Výstaviště – hlavní vstup ve směru do centra Brna. Další dva budou do konce roku umístěny na Mendlově náměstí na zastávku tramvaje linky 6 směr Starý Lískovec a na zastávce Anthropos, směr Kamenný vrch. „Jedná se o ověřovací sérii, kterou chceme otestovat přijatelnost pro prostředí, ale i zkvalitnění veřejného prostranství. Na základě zkušeností se budeme na úrovni města rozhodovat, jaké typy přístřešků budou pro vytipované lokality vhodné. Ve spolupráci s dopravním podnikem budou připraveny ještě další dva typy. Projektem otevíráme diskusi o tom, jak by měl v budoucnu městský mobiliář vypadat,“ řekl brněnský radní pro dopravu Kratochvíl.

Ilustrační foto.
Trénují na špatném ledě. Hráči Komety zažívají galeje, pod Fialou se makalo méně

Lokality pro další, konstrukčně jednodušší typy, budou vybrány v nejbližším období. Jednodušší přístřešky přijdou na 200 tisíc korun.