O dočasném povolení odstavit auta na Zelném trhu rozhodli zástupci radnice Brna-středu po vyhlášení nouzového stavu a uzavření prodejen, restaurací i trhů. „Chceme minimalizovat pohyb pracovníků úřadu městskou hromadnou dopravou, protože někteří dojíždí z okrajů Brna i z jeho okolí. Byť je úřad pro lidi uzavřený, uvnitř se pracuje a spousty věcí dokážeme vyřídit elektronicky a podobně," vysvětlila mluvčí radnice Brna-středu Kateřina Dobešová.

Radnice je správcem plochy, o dočasném parkování proto mohla rozhodnout prakticky ihned.

Parkování na ploše organizují správci trhu, kteří dohlížejí na to, aby se z místa nestalo veřejné parkoviště a zaparkovaly tam pouze vymezené okruhy lidí. „Jak dlouho bude tento režim na Zelném trhu platit, zatím nelze říct. Jakmile bude zrušen nouzový stav a omezený pohyb lidé a budou se tam moct vrátit zemědělci a obchodníci, bude pro ně plocha ihned uvolněná," doplnila Dobešová.

Množství aut si tento týden všimli mnozí Brňané. „Chodím tudy denně z práce, je děsivé, jak si někteří vyložili zrušení modrých zón," reagovala na sociálních sítích třeba Daniela Kostrhounová.

Jiní lidé s rozhodnutím radnice souhlasí. „Za mě je v pořádku, když lidé, kteří dojíždějí do práce, raději jedou do centra autem, než aby cestovali tramvajemi," nabídl jiný názor Lukáš Gross.