Upadla na zem a nemohla vstát. Téměř devadesátileté ženě se v severní části Brna podlomila koncem května kolena a skončila na chodníku. Zatímco jí pomáhala kolemjdoucí svědkyně, která přivolala strážníky a ti poté i zdravotníky, zůstali všichni ohromeně stát.

Starší žena, která mluvila zmateně, měla u sebe v obálkách téměř půl milionu korun. „Když všichni společně pomáhali ženě najít její kartu pojišťovny, postřehli, že u sebe má několik obálek naditých hotovostí. Seniorka ale sama netušila, jak s nimi chtěla naložit, a tak strážníci pro jistotu asistovali i při jejím převozu do nemocnice,“ popsal událost mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem.

Žena vypadla za jízdy z auta.
VIDEO: Scéna v Brně jako z akčního filmu. Z jedoucího auta vypadla spolujezdkyně

Jako kontakt pro případ nouze měla žena v peněžence číslo na svého syna a souhlasila s tím, aby se na oddělení přišel domluvit na dalším postupu. „Potom se dohodli, že peníze si od ní pro jistotu převezme. V přítomnosti hlídky přepočítal částku, která se blížila půl milionu korun. Strážníci to zadokumentovali a žena zůstala v péči lékařů,“ doplnil Ghanem.