Známí brněnští streetartoví umělci lampy zkrášlovali od začátku týdne podle svého návrhu. Každý pomaloval tu svou. Jedna je například od známého streeartového umělce Tima. Všechny byly hotové v pátek vpodvečer. „Na začátku byl nápad, pak následovalo složité jednání s Technickými sítěmi Brno. Řešili jsme to deset měsíců. Nakonec nám to povolili za podmínky, že jim dáme schválit skici, což jsme udělali," řekla místostarostka Židenic Jana Šťastná.

Upozornila, že v minulosti, před umístěním světelných stožárů, se jednalo o ikonické místo, kde se v době květu například fotily svatby. „Napadlo mě, že kdybychom z lamp udělali umělecká díla, pak by se tam lidé mohli fotit s lampami. Obrátit negativní věc v něco pozitivního," nastínila Šťastná.


Nahrává se anketa ...

Někteří umělci v pátek dopoledne jemným tahem štětcem dodělávaly detaily. Na jednom ze sloupů jsou viditelné různé obličeje, na dalším prostý vzkaz: „možná, že se opakuju." Ten je od známého streeartového umělce Tima. Na dalším zase vyniká luční kvítí a motýl.

Náklady na tvorbu streetartových umělců hradí městská část. „Jsou to peníze hlavně na barvy. Taky jsme museli zajistit plošinu. Jsou to desetisíce korun," uvedla místostarostka.