Třeba nové moderní šatny, jídelnu a bezbariérový vstup do školy. Důvodem rozšiřování je zvýšený počet dětí, které rodiče chtějí do židenických škol umístit. „Máme tady čtyři školy na hraně kapacity, zároveň přibývá rodin s dětmi, a tím roste i poptávka po jejich vzdělávání. Nejde přitom pouze o první ročníky. S žádostí o umístění žáků všech věkových kategorií jsme se tak museli obracet na sousední, ale i vzdálenější části města. Přístavba tento problém řeší,“ odůvodnil židenický místostarosta Štěpán Juránek.

V pondělí dopoledne začala demolice nádražních budov v brněnském Králově Poli. Při rekonstrukci celého nádraží vznikne nová prosklená budova.
VIDEO: Začala demolice nádražní budovy v Králově Poli. Podívejte se

A s dalšími novinkami v Židenicích nekončí. „Tím, že jsme vše stihli v nejrychlejším možném termínu, odblokovali jsme také možnost pokračovat v druhé etapě a dokončit kompletní bezbariérovost školy díky výtahu a vytvořit další dvě moderní polyfunkční učebny,“ doplnil Juránek.

Kromě nového venkovního výtahu plánují propojení obou polovin přízemí budovy novou lávkou.


Nahrává se anketa ...

Plány počítají i s rozšiřováním kapacit židenických školek. „Chceme přistavovat i školku a přitáhli jsme další provozovatele dětských skupin, takže i pro předškolní vzdělávání bude nabídka už teď asi o třicet míst větší,“ uvedl místostarosta.