Brněnští radní se tak snaží podpořit městský turismus, který poškodila koronavirová krize a odliv zahraničních návštěvníků.

Na spolupráci kývlo deset brněnských hotelů: Hotel International, Barceló Palace, Fairhotel, Grandhotel, Hotel Avanti, Courtyard by Marriott, Hotel Continental, Orea Resort Santon, Quality Hotel Exhibition Centre a Cosmopolitan Bobycentrum.

Možnost získat turistickou kartu v nich mají hosté, kteří se ubytují na dvě a více nocí. „Kartu nabízíme ke speciálnímu víkendovému balíčku. Podle odezvy pak budeme uvažovat o rozšíření,“ uvedl generální manažer Grandhotelu František Sedlák.

Turistická karta Brnopas přináší tipy na zajímavá místa a řadu slev. Její majitel se například podívá do pěti neoblíbenějších brněnských památek zadarmo. Také má možnost se přednostně dostat do vily Tugendhat. Nemusí řešit dopravu, která je v ceně karty.

Podle Janulíkové čtyřčlenná rodina s třídenním Brnopasem ušetří na vstupech a veřejné dopravě zhruba 3 500 korun. „Možná ho využijeme, až letos pojedeme do Brna. Minimálně kvůli pohodlí,“ řekl turista ze severu Moravy Petr Tloček.

Mluvčí brněnského turistického informačního centra Adéla Nováková uvedla, že v úterý zveřejní přidané letní termíny prohlídek vodojemů a ve čtvrtek si je mohou lidé registrovat.