Jako první přemaloval tým výtvarnice Kateřiny Šedé kus zdi domu na takzvaném plácku pod platany. „Celá revitalizace by měla být hotová do konce příštího roku. A první dvě etapy bychom chtěli zvládnout ještě letos,“ upřesnila Šedá.

Podle náměstka primátorky Petra Hladíka malování vytipovaných stěn graficky sjednotí veřejný prostor a odkáže na genius loci lokality. „Návštěvníky bude navigovat nový orientační systém, vytvořený betonovými krychlemi s barevnými nápisy. V prostoru také přibude nový mobiliář. Tyto práce vyjdou na 484 tisíc korun,“ upřesnil.

Pětasedmdesát let od svého vzniku slaví v sobotu celodenním programem v divadelní dvoraně Městské divadlo Brno. Návštěvníci si mohli užít vystoupení známých herců i muzikantů. Někteří z nich pak odpoledne otiskli svoje dlaně do betonu na Chodníku slávy př
Podívejte se: Chodník slávy i křest knížky. Městské divadlo Brno slaví 75 let

U ubytovny Pohoda pak vznikne nové dětské hřiště a prostor pro volnočasové aktivity. „Čekáme tam také kvůli koronaviru už dva měsíce na souhlas památkářů s pomalováním jedné zdi. V této lokalitě oživíme i zeď mostu ve Vlhké ulici,“ dodala výtvarnice.