Ledová plocha je za Líšeňským pivovarem letos po osmé. Provozovatelé zdejšího kluziště zahájili sezonu v úterý. Za první dva dny si na ni přišlo zabruslit zhruba sto dvacet lidí. „Očekávám, že návštěvnost začne postupně vzrůstat, hodně záleží na počasí. Ve všední dny bývá ze začátku návštěvnost nižší," popsal ředitel střediska volného času Salesko Petr Matula

Kluziště s rozměry jednadvacet na třiačtyřicet metrů pod taktovkou Saleska zůstane v provozu i v případě, že se oteplí. „Fungujeme až do deseti až dvanácti stupňů nad nulou. Horší je to s prudkým deštěm. Holt plocha pod otevřeným nebem má holt svá specifika," dodal Matula.

Kluziště u Olympie funguje už téměř dva týdny. Také zde je plocha chlazená, výkyvy teplot tak zimní radovánky nenaruší.

V pátek se pro veřejnost otevřou také tři další brněnská kluziště. Například kruhové na Moravském náměstí, která letos poprvé stojí na místě nového vodního prvku v centru parku. „Umístění kluziště v parku mi přijde jako dobrý nápad. Určitě to bude hezké, jen aby chodili lidi a provoz se vyplatil," podělila se s redaktorkou Deníku na místě žena, která se představila jako Dagmar.

Krasobruslaři připravili exhibiční vystoupení

V den zahájení provozu se zde během odpoledne se představí padesát brněnských krasobruslařek a krasobruslařů. Ti si pro návštěvníky připravili exhibiční vystoupení inspirovaná blížícími se Vánocemi.

Náklady na provoz kluziště se pohybují v milionech korun. „Městská část Brno-střed jej však neprovozuje za účelem zisku, ale jako službu Brňanům. Ideální stav je, pokud se zaplatí náklady na provoz. I letos budou od ledna do parku chodit bruslit děti z mateřských a žáci ze základních škol jako tradičně v rámci školní výuky zdarma," informoval již dříve starosta Mencl.

Sněžná kanonáda v Olešnici! Na Blanensku finišují přípravy na lyžařskou sezonu.
Sněžná kanonáda v Olešnici! Na Blanensku finišují přípravy na lyžařskou sezonu

Cena bruslení na Kluzišti Moravák začíná na šedesáti korunách pro děti a seniory, dospělí pak zaplatí stokorunu.

První prosincový den v Brně zprovozní svá kluziště i městská společnost Starez-sport, a to konkrétně ledové plochy v areálu za Lužánkami a ve Vodově ulici. Lidé si zde budou moci zabruslit od prosince až do konce února příštího roku. Obě kluziště převážně v dopoledních hodinách poslouží jako tréninkové plochy amatérským hráčům hokeje.

Dětem rozdá sladkosti Mikuláš

Jako součást výuky je budou moci využívat také školy. „Díky zvýhodněným cenám a dobré dostupnosti jde o vhodný způsob, jak žákům i studentům zpestřit výuku tělesné výchovy. Pro hráče hobby hokeje nabízejí obě kluziště i večerní pronájmy," uvedla mluvčí mluvčí společnosti Starez Michaela Dittrichová.

Na největší venkovní kluziště v Brně ve Vodově ulici přijde pátého prosince dětem rozdat sladkosti Mikuláš. V pátek osmého prosince pak budou obě kluziště akce Dny sportovišť v odpoledních blocích dostupná veřejnosti zdarma a bez nutnosti rezervace. Na Kluzišti Vodova bude možné patnáctého prosince v rámci programu Vánoce na ledě zhlédnout krasobruslařskou exhibici. Naplánované akce završí sedmnáctého prosince na lužánecké ploše Adventní bruslení s doprovodným programem.

Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková

Novinku pro návštěvníky na zimu chystají na koupališti Biotop v Brně-jihu. To se promění v kluziště, Brňané jej budou moct poprvé vyzkoušet ve středu šestého prosince. V polovině prosince se pak veřejnost otevře například kluziště v Černovicích.

Uzavřené naopak zůstane kluziště v Lesné u základní školy Milénova. Ve správě jej mělo až do konce loňské sezóny Středisko volného času Lužánky, letos ale na provoz nejsou peníze.

Otevírací doba a ceník zmíněných brněnských kluzišť:

Kluziště u Olympie - Veřejné bruslení každý den v časech: 09:00-12:00, 12:30-15:00, 15:45-18:00, 18:30-21:00

Cena: Dospělí - 120 Kč/2 hodiny

Rodinné vstupné - 360 Kč/hodina

Kluziště Salesko v Líšni - Veřejné bruslení od pondělí do pátku v časech: 16.00-17.30, 18.00-19.30

V sobotu a v neděli v časech: 12.00-13.30, 14.00-15.30, 16.00-17.30, 18.00-19.30

Cena: Dospělí 120 Kč

Děti, studenti do 18 let a senioři - 80 Kč

Kluziště Moravák - Veřejné bruslení každý den v časech: 10:00-12:00, 13:00-15:00, 16:00-18:00, 9:00-21:00

Cena: Dospělí - 100 Kč

Děti a senioři - 60 Kč

Kluziště za Lužánkami: Veřejné bruslení od pondělí do pátku v čase:15:00 - 20:00

V sobotu a v neděli v čase: 9:00 - 20:00

Cena: Dospělí - 120 Kč

Děti - 70 Kč

Kluziště Vodova: Veřejné bruslení od pondělí do pátku v čase:15:00 - 20:00

V sobotu a v neděli v čase: 9:00 - 20:00

Cena: Dospělí - 130 Kč

Děti - 70 Kč