Plochu mezi halami, na níž teď radnice provozuje veřejné hřiště, vlastní Tělovýchovná jednota Tatran Bohunice. Halu na lední hokej tam chce postavit soukromá firma. „S jejím vznikem rozhodně souhlasíme. Hřišť máme v Bohunicích dost, ale ledová plocha je něco nového," uvedl předseda Tatranu Lubomír Němec. Na novou halu se těší. Podle plánovaného projektu bude moderní, s posilovnou a veškerým komfortem.

Že je o kryté lední plochy zájem, potvrdil vedoucí hokejové haly Sportcentrum Lužánky v Žebětíně Miloš Fadrný. „My máme dvě plochy a obě jsou pravidelně zaplněné. Nová hala v Brně se určitě uplatní. Záleží však na provozovateli, jak ji zpopularizuje, Bohunice jsou přece jen okrajová část města," poznamenal Fadrný.

Plánovaná hala• krytá hala na lední hokej a bruslení je plánovaná v Neužilově ulici
• má nahradit hřiště, záměr podporuje Tělovýchovná jednota Tatran Bohunice
• pozemek je do roku 2018 pronajatý městské části
• 30. listopadu bude na radnici veřejná beseda o projektu

Podle starosty Antonína Crhy má radnice plochu pronajatou do roku 2018. Předseda Tatranu Němec věří, že se vedení městské části s firmou, která chce halu postavit, dohodne.

K diskuzi nad projektem přizvalo vedení Bohunic i obyvatele. Třicátého listopadu se mohou zúčastnit veřejné besedy na radnici, kde bude k prohlédnutí projekt haly a padnou i návrhy na nové umístění nynějšího hřiště.

Někteří místní sportovní halu vítají. „Mám ke stávajícímu hřišti nostalgický vztah, v mládí jsem tam trávil každý den. Na druhou stranu je místo už nějakou dobu zanedbané a nějaká obnova je na místě," řekl bohunický rodák Jakub Kotol.

O nové hale na lední hokej uvažovali začátkem roku na Vinohradech, stát měla na pozemcích bývalé cihelny. V plánu tam byl i nový hotel a restaurace. Hala však existuje stále jen na papíře. „Ustrnuli jsme na mrtvém bodě. Hlavní problém je, že některé pozemky jsou soukromé a jiné patří městské části," uvedl Petr Kolečkář. Je jednatel spolku Modern Hockey, který za novou halu bojuje.

Radnice je totiž zásadně proti. „Na Vinohradech je naprostý nedostatek místa, chceme plochu využít k něčemu, co bude užitečné většímu množství lidí. Například lesopark. Hala na lední hokej nám nepřipadá jako ideální řešení," vyjádřil se vinohradský starosta Jiří Čejka.

V současné době se snaží přesvědčit město, aby odkoupilo pozemky v dané oblasti a podpořilo tak městskou část Vinohrady.

ELIŠKA SRNCOVÁ
ZPRAVODAJOVÉ ROVNOSTI