Akce zaměřená na studenty a absolventy univerzit otevře letos své brány už po třinácté. „Cílem je navázání kontaktů mezi uchazeči a zaměstnavateli i představení různých firemních kultur,“ řekla za pořadatele Kristýna Dzurinová. Práci zájemcům nabídne rekordní počet společností, lidé jich v areálu najdou sto třicet dva.

Na své možné budoucí pracoviště zájemce kromě virtuální reality přenesou i klasické stánky. „Společnosti si připravily různé testy, které například odhalí povahu návštěvníků. Ti si vyzkouší také třeba roli moderátora počasí,“ dodala Dzurinová.

Hrnky z nové autorské kolekce pro Brněnské Vánoce zdobí látkové textury s motivy puntíků. Navrhl je Pavel Hayek.
Brno představilo novou tvář Vánoc. Hrnky i kuličky zdobí puntíky jako na dárcích

Letošní novinkou jsou workshopy, kde se uchazeči o práci například naučí jak zaujmout svými profily na sociálních sítích. Zúčastní se jich student Štěpán Šťastný. „Vím, že zaměstnavatelé dnes profily běžně prohlížejí a zajímá mě, jakou o nich mají představu. Brzy dostuduji a mapuji možnosti, které mám,“ svěřil se student.

Na organizaci veletrhu se podílejí brněnské univerzity. „V současnosti lidé práci nacházejí snadno, nezaměstnanost je nízká. Díky veletrhu ale mohou objevit nabídku, které jim bude ve všem vyhovovat,“ shrnula mluvčí Masarykovy univerzity Tereza Fojtová.

JobChallenge2019

kdy: dnes od 9.00 do 16.30

kde: pavilon A1 na brněnském výstavišti

nabídky práce: pozice nabídne 132 firem z nejrůznějších odvětví

pro koho: pro současné studenty vysokých škol a jejich absolventy.

doprovodný program: workshopy s odborníky a tématické talk shows

vstup: zdarma