Její termín je stanovený na 13. října. „Provoz budovy je pro nás nevyhovující, neekonomický. Objekt je zbytečně naddimenzovaný. V současné době je ze dvou třetin nevyužitý," uvedl za Českou poštu Ivo Vysoudil.

Doplnil, že uvnitř mají v současnosti dohromady tři haly pro veřejnost. „Jsou obsluhovány odděleně a díky tomu máme vyšší provozní náklady," vysvětlil Vysoudil.

Provoz pošty má zůstat ve frekventované lokalitě v blízkosti hlavního nádraží. „Nyní jednáme s obchodním centrem Letmo, abychom pobočku zachovali v blízkosti dopravního uzlu a autobusového i vlakového nádraží," potvrdil Vysoudil.

Brňané i přespolní se nemusí bát, že by o poštovní služby v okolí nádraží přišli zcela definitivně. Naopak ji mají najít v docházkové vzdálenosti od současné, ne tedy například kilometr daleko. Podle předpokladů má přesun nastat ve druhém čtvrtletí příštího roku.

Objekt pošty si od nového majitele vyžádá řadu oprav, protože není v ideálním technickém stavu. Vlastník ale musí počítat s množstvím papírování kvůli jeho památkové ochraně. „Budova pošty v Nádražní je kulturní památkou a v takovém případě se veškeré plánované zásahy do objektu řeší ve správním řízení," poznamenal před časem ředitel brněnské pobočky Národního památkového ústavu Zdeněk Vácha.