Letos organizátoři poprvé přidali k tradičnímu zářijovému termínu festivalu i květnové datum. Pro místo konání vybrali stejně jako v minulých letech areál mezi Galerií Vaňkovka a Fait Gallery. Návštěvníky prodejci uvítají každý den od desíti hodin dopoledne. V pátek a v sobotu bude festival trvat do devíti hodin večer, v neděli skončí o hodinu dříve.

Jedním ze stánkařů, který do Brna přijel připravovat burgery je i Dominik Hrůzek. V pátek kolem druhé hodiny čekal zákazníků víc. „Možná je ale ještě brzo a přijdou večer nebo zítra, až budou mít volno,“ myslí si Hrůzek.

Strážníci chtějí propuštěným zaměstnancům ze Zetoru nabídnout místo u Městské policie Brno.
Zetoračky, staňte se motorem bezpečnosti Brna. Strážníci chtějí lidi ze Zetoru

Při přípravě burgerů se podle svých slov se spolupracovníky soustředí hlavně na kvalitu a jednoduchost. „Ale nabízíme třeba i burger s bulkou z preclíkového těsta,“ sdělil prodejce.

Kromě burgerů mohou lidé u stánků koupit třeba bramborové hranolky, latinskoamerické churros s čokoládou nebo pivo z místního pivovaru. Pro rodiny s dětmi je na místě připravený nafukovací hrad.

Zdroj: Deník/Klára Hrbáčková

Burger si na festivalu dal i Tadeáš Petřík. „Letos jsem přijel do Brna na festival poprvé. Líbí se mi tu, se svojí volbou jsem spokojený,“ zhodnotil návštěvník.